odmiana skrótów

Witam!
Ostatnio w jednej z codziennych gazet zobaczyłem nagłówek: „Ziobro pokazuje filmiki z kopertami dla dr. G”. Tak więc moje pytanie brzmi: czy autor nagłówka nie powinien był napisać dla dra G?
Kropka w skrócie oznacza, że nie ma w nim ostatniej litery skracanego słowa. Stąd dr jako skrót słowa doktor obywa się bez kropki, podobnie dra jako skrót słowa doktora, ale dr. jako skrót tego samego słowa musi mieć kropkę, gdyż nie zawiera jego ostatniej litery.
Autor artykułu mógł napisać zarówno dla dra G., jak i dla dr. G. (nawiasem mówiąc, chyba użył kropki po inicjale nazwiska?). Konstrukcja dla dra może raziła go swoją sztucznością. Wprawdzie do niektórych skrótów można dostawiać końcówki fleksyjne, ale efekt nie zawsze jest korzystny, por. „W dyskusji dra X z mgrem Y wspomniano o mjrze Z. Dyskusji przysłuchiwali się płcy drzy A i B w towarzystwie kmdrów C i D, a nasza gazeta opisała ją w nrach 12 i 13”.
Mirosław Bańko, PWN